Syrská armáda při nedělní ofenzivě dobyla strategické povstalecké město Kusajr na západě země. Tvrdí to  syrská státní média, podle kterých vládní vojáci kontrolují většinu města. Syrská tisková agentura SANA ale zároveň informovala, že v některých čtvrtích ještě vládní síly stále bojují s "teroristy", což je termín, kterým režim označuje ozbrojenou opozici.

Povstalci drželi Kusajr rok. Mohli z něj blokovat silnici mezi Damaškem a pobřežím a komplikovat tak přesuny vládních jednotek. Armáda město před nedělním frontálním útokem řadu týdnů obléhala.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.