Sousedi si Svena Olafa Kamphuise všimli ve chvíli, kdy před barem v klidné ulici španělského Granollers zaparkoval svou dodávku. "Moc se toho tady neděje. A to auto bylo opravdu velké, navíc se všemi těmi legračními anténkami a solárními panely. Dovnitř kvůli tomu nešlo žádné světlo," řekla britskému Guardianu majitelka baru Javis v chudší čtvrti ospalého města.

Pětatřicetiletý Holanďan si v jeho úzké uličce našel byt a nijak se nesnažil chovat se nenápadně. Měl svítivě oranžovou dodávku, i v horkých dnech nosil na hlavě čepici, navíc neuměl ani slovo španělsky, takže na jakoukoli otáku odpovídal jenom "yes, yes".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.