Během války v Afghánistánu patřili k těm nepostradatelným. Bez nich by se vojáci i jejich velitelé jen těžko domlouvali s místními, kteří jim často v boji proti terorismu pomáhali. S postupným odchodem zahraničních jednotek NATO ze země se z nich ale najednou stávají zaprodanci, kteří se každým dnem bojí o své životy.

Takový je současný život afghánských překladatelů a tlumočníků, kterým pomstou za spolupráci s "nepřítelem" vyhrožují stoupenci Tálibánu i jejich sousedé.

Několik stovek těch, kteří při misích pomáhají britským vojákům, se nyní bude moci usídlit ve Velké Británii. A budou si s sebou moci přivézt i děti a starší členy své rodiny, informovala v úterý britská média.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.