Jásavě zelené fasády nových činžáků v Hamburku na první pohled vypadají jako něco mezi moderním uměním a akváriem. Ve skutečnosti se ale jedná o líhně mikroorganismů, které by měly být schopné zajistit mimořádně zelený provoz těchto moderních domů.

Designéři domů B.I.Q. (domů s bio-inteligentním kvocientem) věří, že díky řasám na fasádách budou budovy samy zcela energeticky soběstačné.

"Tato stavba je výjimečným a mimořádně důležitým pokrokem ve využívání obnovitelných zdrojů, který se může rovnat pokrokům ve vesmírném výzkumu," řekl listu New York Times Lukas Verlage ze společnosti Colt Group, která se podílela na sestrojení ojedinělého energetického systému.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.