Dva britští muslimové, kteří ve středu v Londýně brutálně zavraždili britského vojáka, nepatří pravděpodobně k žádné organizaci a jednali samostatně, tvrdí britská média s odvoláním na vyšetřovatele. Podobní "vlci samotáři" z řad radikálních islamistů jsou podle nich vážnou hrozbou, protože je velmi těžké jejich činům zabránit.

Policie útočníky znala jako přívržence radikálního islámu, ale neměla důvod považovat je za vážnou hrozbu. Mladí muslimové se k činu rozhodli nejspíš až krátce před ním.

"Útok byl příšerně barbarský, ale poměrně snadno proveditelný. Nevyžadoval zvláštní vybavení," citovala agentura Reuters jistý bezpečnostní zdroj. Ten poznamenal, že předcházet podobným činům je těžké, protože jejich provedení je jednoduché a v zemi je velmi početná a různorodá muslimská obec.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.