Devět měsíců před začátkem zimní olympiády v Soči se Mezinárodní olympijský výbor dostává pod palbu kritiky. Náklady na její pořádání stále rostou a objevují se i další problémy. A jako obvykle velké emoce vzbuzuje i volba pořadatelské země, kterou bude příští rok Rusko. Země je kritizována za vysokou korupci, klientelismus, slabou ochranu životního prostředí a zpoždění dodávek zboží i termínů dokončení olympijských staveb.

Podle zpravodajského serveru Quartz však olympijské hry v Soči provázejí ještě mnohem závažnější obavy. Experti z celého světa v poslední době projevili obavy o bezpečnost her. XXII. zimní olympijské hry budou podle nich nejvíce nebezpečným ročníkem v historii.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.