Sedmnáctiletý Grant Acord plánoval zaútočit na školu v Oregonu. Údajně se přitom inspiroval útokem na střední školu Columbine v roce 1999, při kterém zemřelo 13 lidí. Acort bude obviněn z pokusu o vraždu s přitěžujícími okolnostmi, oznámil v sobotu večer státní zástupce John Haroldson. Policisté v jeho ložnici nalezli schovaných šest výbušnin.

Acord byl zadržen ve čtvrtek večer poté, co policisté dostali tip, že mladík vyrábí bombu, se kterou chce zaútočit na West Albany High School. Podle Haroldsona našli u něj doma i plány a časový harmonogram útoku. Vyšetřovatelé objevili také několik podomácku vyrobených výbušnin a Molotovových koktejlů. Na škole, kde studoval, žádná trhavina nalezena nebyla.

Sedmnáctiletý Grant AcordProkurátor neupřesnil, kdy k útoku mělo dojít. Uvedl rovněž, že nemá zatím žádné informace o tom, že by Acord měl problémy ve škole. "V případě, že máte mladou osobu, která chce po vzoru videohry zabíjet lidi ve škole, musíte se rovněž zaměřit na její psychické zdraví," prohlásil Haroldson. Zadržený student by se podle něj měl objevit před soudem nejspíš v úterý.

K útoku na střední škole Columbine na denverském předměstí Littleton ve státě Colorado došlo v dubnu roku 1999. Dva maskovaní mladíci, kteří sami byli studenty téže školy, zastřelili 12 studentů a profesora, 21 dalších zranili. Útočníci poté spáchali sebevraždu.

Související