Česko poskytlo prostor pro přípravu diskreditace prezidenta Viktora Janukovyče. V rozhovoru pro ukrajinskou mutaci časopisu Forbes to prohlásil první náměstek ukrajinského generálního prokurátora Renat Kuzmin. Odvolává se přitom na výpověď bývalého bodyguarda exprezidenta Leonida Kučmy Mykoly Melničenka.

"Není žádným tajemstvím, že Česko poskytlo politický azyl některým našim občanům a že tam probíhaly akce zaměřené na diskreditaci ukrajinské vlády a osobně prezidenta Ukrajiny. Pod záminkou politického azylu poskytli lidem prostor pro falzifikaci materiálů vyšetřování. Podle Melničenka účastníci diskutovali možnost obvinit prezidenta Viktora Janukovyče z vraždy podnikatele Jevhena Ščerbaně," prohlásil Kuzmin.

Podle něj Melničenko dostal nabídku zfalšovat důkazní materiály výměnou za značnou částku peněz.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.