Rodina Michaela Adebolaja podezřelého z vraždy britského vojáka je činem "zahanbena". Vražda prý byla nesmyslná. Jeho švagr v televizním rozhovoru řekl, že příbuzný se změnil po zadržení v Keni v roce 2010.

Pětadvacetiletého veterána z Afghánistánu Lee Rigbyho údajně ubodali minulou středu v jihovýchodní londýnské čtvrti Woolwich dva Britové nigerijského původu ve jménu islámu. Hlavním podezřelým je Adebolajo, jehož rodina se od činu nyní distancovala.

V prvním veřejném vyjádření příbuzní podezřelého konvertity k islámu v úterý řekli, že jsou zahanbeni a zděšeni, tím co se stalo. "Cokoli řekneme, nemůže odčinit události z minulého týdne," uvedla rodina v prohlášení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.