Několik let na něj šla Al-Káida po dobrém, potom se ale rozhodla, že jednomu ze svých nejproblematičtějších "zaměstnanců" pošle dopis. Na několika stranách dokumentu mu vyčítá, jak neodpovídá na telefonáty, nepodává zprávy o svých nákladech, ignoruje společné schůze a opakovaně odmítá přijímat rozkazy.

Největší kritiku potom neposlušný terorista schytal za to, že neprovedl žádnou velkou operaci, přestože na to měl finanční prostředky.

Problematickým zaměstnancem severoafrické větve Al-Káidy je Mokhtar Belmokhtar. Na kritiku vedení přitom zareagoval stejně jako tisíce běžných zaměstnanců po celém světě: podal výpověď a založil si vlastní konkurenční organizaci, která při útocích zabila dohromady 101 lidí. Na svědomí má například lednové zadržování rukojmích v Alžírsku i nedávné výbuchy v dole v Nigeru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.