Chile a Argentina evakuují dohromady asi 3000 lidí z okolí sopky Copahue. Úřady vydaly nejvyšší stupeň varování kvůli stále intenzivnější aktivitě vulkánu, jenž leží na hranici obou jihoamerických států.

Nejvyšší stupeň pohotovosti platí v obou státech. V pondělí v noci ho vyhlásilo nejprve Chile, o chvíli později následovala Argentina, která zvedla hrozbu ze žlutého stupně také na červený.

"Červený" stupeň je přitom vydáván ve chvíli, kdy reálně hrozí sopečná erupce. V okolí sopky je podle listu Santiago Times zaznamenáno kolem 250 slabých otřesů za hodinu, což podle odborníků může být způsobeno tím, jak se horké magma žene k povrchu. Místní média mluví také o menších explozích v oblasti.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.