Od chvíle, kdy dvanáctiletá zrzavá dívenka Chelsea doprovázela svého otce Billa Clintona, prezidentského kandidáta, na předvolebních mítincích, uplynulo už 21 let. Z vášnivé fotbalistky a baletky, jejíž rudé kadeře a rovnátka nevinně vykukující s každým dalším úsměvem fotografové s nadšením vyhledávali, vyrostla akademická pracovnice, která pomalu kráčí ve stopách svých rodičů.

Jak se píše na jejích oficiálních profilech na Facebooku a Twitteru, je zastánkyní zdravějšího, spravedlivějšího a bezpečnějšího světa.

Je ale také "zvláštní zpravodajka televizní stanice NBC News, Newyorčanka, manželka a dcera".

A před pár dny se v Barmě, kam odjela v rámci zdravotního programu Clintonovy nadace, po vzoru své matky setkala i s disidentkou Su Ťij.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.