Téměř po 40 letech od chvíle, kdy svět obletěl singl britských Sex Pistols Anarchy in the U.K., se jejich bývalý zpěvák John Lydon vydal do Číny. Se svou kapelou Public Image Ltd (PiL) v březnu vystoupil v Pekingu i Šanghaji. A bylo vyprodáno.

Čína totiž stárnoucího punkera známého také jako Johnny Rotten zbožňuje, nebo alespoň ta její punkerská část. Byly to právě britské "buřičské" kapely ze sedmdesátých let, v čele se Sex Pistols, PiL nebo The Clash, které o dvě dekády později inspirovaly čínskou punkovou scénu.

Mezi průkopníky se hned zkraje 90. let zařadila kapela Underbaby a o pár let později i slavní P.K.14.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.