Americká Národní agentura pro bezpečnost (NSA) shromažďuje informace o telefonátech desítek milionů Američanů, napsal britský deník The Guardian. Odvolává se přitom na tajný soudní příkaz, který americké telekomunikační společnosti Verizon nařizuje denně zpřístupnit určité údaje o všech hovorech klientů. Vláda USA vzápětí přiznala, že sbírá mnoho telefonických údajů od nejméně jednoho mobilního operátora, a tuto praxi obhajovala.

Sběr podobných informací je velmi důležitým nástrojem při ochraně obyvatel před teroristickými útoky proti Spojeným státům, řekl podle agentury Reuters vysoký vládní představitel, který si přál zůstat v anonymitě. Ujistil, že nařízení soudu se netýká zvlášť citlivých soukromých údajů klientů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.