Velká voda postupuje po Labi na sever Německa. V Braniborsku a Dolním Sasku jsou protipovodňové práce v plném proudu, saská metropole Drážďany, kde Labe včera kulminovalo na úrovni 7,65 metru, už má nejhorší za sebou.

V Drážďanech už začali s nápravou zaplavených míst. "Úroveň škod bude podle všeho o něco menší než při posledních povodních v roce 2002," sdělil redakci IHNED.cz Sven Morlok, saský ministr hospodářství, který navštívil se spolkovým ministrem ekonomiky Philippem Röslerem nejhůře zasažené oblasti.

Mezi jiným i zaplavenou továrnu automobilky Volkswagen ve Zwickau. Velmi dobře se podle něj osvědčil systém protipovodňového varování i protipovodňové zábrany, které byly instalovány včas.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.