Sedm povstalců z řad afghánského hnutí Tálibán nad ránem zaútočilo na vojenskou část kábulského mezinárodního letiště. Všechny rebely, kteří měli na sobě vesty s výbušninami, afghánské bezpečnostní síly po čtyřhodinové bitvě zlikvidovaly. Tamní ministerstvo vnitra uvedlo, že terčem útoku bylo očividně středisko aliance NATO, které v areálu sídlí. Podle dosavadních zpráv žádní civilisté ani příslušníci mezinárodních nebo afghánských bezpečnostních jednotek zabiti nebyli.

Mluvčí generálního štábu Jana Růžičková potvrdila, že všichni čeští vojáci na kábulském letišti jsou v pořádku. Na letišti v Kábulu působí stovka českých vojáků.

Útok rebelů, kteří byli oblečeni v uniformách pohraniční policie, začal krátce po ranních modlitbách, kolem 4:30 místního času (02:00 SELČ). Terčem útoku byla vojenská část areálu, která se nachází západně od civilního terminálu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.