Kabinet Davida Camerona kvůli pokračující ekonomické recesi ve snaze snížit zadlužení státu škrtá ve všech sférách. Úsporná opatření se nevyhnula ani sociálním programům a systému sociálních dávek.

Úřady v jednotlivých částech Británie finanční příspěvky od dubna postupně nahrazují potravinovými lístky či vouchery, většinou ve formě elektronických karet, které monitorují, a v případě, že za ně někdo chce nakoupit cigarety nebo alkohol, tak je zablokují. Chtějí tak zamezit "zneužití" dávek.

Charitativní organizace ale britskou vládu varují – kvůli změnám v systému a dalším škrtům vysokým tempem roste i počet lidí, kteří se musejí obrátit na potravinové banky.

Jen za uplynulý rok jich zaznamenaly třikrát více než doposud. Potravinovou pomoc už vyhledalo půl milionu lidí a stále jich přibývá.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.