Bývalý technik CIA, který informoval svět o sledování milionů lidí americkou vládou v rámci protiteroristického programu PRISM – za souhlasu největších internetových firem, a prozradil i své jméno by mohl získat azyl na Islandu nebo třeba v Rusku. Pokud o něj požádá a bude mu následně odsouhlasen. 

Islandská premiérka k tomu podotkla, že je nejvyšší čas, aby si USA uvědomily, že shromažďování dat a sledování je neudržitelné - a lidé to nebudou akceptovat.

Edward Snowden ale zatím zůstává v Hongkongu, i když si podle svých slov uvědomuje, že ho nic dobrého nečeká. Hongkong si pro svůj útěk před americkými úřady vybral prý proto, že na rozdíl od USA tady uznávají svobodu slova.

Podle amerických komentátorů svůj krok ale pečlivě nezvážil. A měl by z Hongkongu co nejrychleji odjet.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.