Americká společnost Google tvrdí, že odrazila sérii hackerských útoků na e-mailové účty desítek tisíc Íránců.

"Po téměř tři týdny jsme zaznamenávali a odráželi několik phishingových akcí," cituje britský Guardian Erica Grossea z Googlu. Phishing podle něj pocházel z Íránu, cílil na jeho internetové uživatele a celkově tak navýšil počet hackerských útoků před pátečními prezidentskými volbami.

"Načasování těchto akcí i to, proti komu byly vedeny, naznačuje jejich politickou motivaci," myslí si Grosse.
Relativně běžné phishingové útoky se pokouší od uživatelů získat jejich přístupová jména a hesla. Principem phishingu je rozesílání e-mailových zpráv, které často vyzývají adresáta k zadání osobních údajů na falešnou stránku, jejíž podoba je takřka identická s tou oficiální.

„Internet je v kómatu“

Google není jediný, který má v zemi nyní problémy. Vlastně celý internet je před volbami „zpomalený“, informovala už před zhruba dvěma týdny agentura AFP, která nepochybuje o přímé souvislosti s blížícími se volbami.
"Internet je v kómatu," napsal počátkem května deník Ghaún v souvislosti s pomalostí internetového spojení.

Jako možné vysvětlení pak citoval jednoho z přispěvatelů na Twitteru: "To se stává jen v Íránu: volby se blíží, internet odchází."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.