Na podzim 2011 se narodil sedmimiliardtý člověk. O "titul" se tehdy přihlásilo hned několik novorozeňat z různých koutů světa a odborníci mezník označovali za úspěch i výzvu zároveň. Někteří ale varovali, že k onomu číslu 7 000 000 000 měla populace dospět až o dva roky později. Tedy letos.

Podle nejnovější studie OSN s názvem World Population Prospects se navzdory všem snahám porodnost především v afrických zemích snížit nedaří. A to kvůli zvyšující se průměrné délce života i kulturní odlišnosti tamějších obyvatel.

Do roku 2050 by na Zemi mělo žít 9,6 miliardy lidí a do roku 2100 počet obyvatel dosáhne k číslu 10,9 miliardy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.