Josef Šlerka (‏@josefslerka) přemýšlí, za jaký incident může být děravá státní bezpečnost více vděčná. Tipujeme, že na počítačích drtivé většiny českých uživatelů se z pohledu amerických špionů neděje tolik zajímavého jako na mobilních telefonech zaměstnanců úřadu vlády:

 

 

 

Ve světě ale téma internetové špionáže stále rezonuje. Rozdělí aféra Prism svět na digitální ostrovy? Ryan Heath (‏@RyanHeathEU), mluvčí viceprezidentky Evropské komise Neelie Kroesové zodpovědné za digitální agendu EU, cituje svou nadřízenou: "Nelíbí se mi představa datové lokalizace, ale Prism rozhodně posílil volání po evropském cloudu (virtuálním datovém úložišti, pozn. aut.)."

 

 

 

Pokrok je však nezastavitelný. Podle amerického think tanku Pew Research Centre (‏@pewresearch) už má vlastní smartphone nadpoloviční počet Američanů...

 

 

 

... a Google chce prostřednictvím speciálních balónů vypuštěných do stratosféry dostat interentové připojení i do nejzapadlejších koutů světa. Průkopnický projekt jednoduše popisuje video, na nějž odkazuje bloger a vývojář Mattias Geniar (‏@mattiasgeniar).

 

 

 

Jeho kolega z oboru Phill Ryu (‏@phillryu) si dříve v žertu říkával, že nad San Fanciscem létá málo vzducholodí Googlu, které by město pokryly kvalitnějším signálem. Poučení? O Googlu nikdy nežertujte, právě teď nejspíš v laboratořích rozvíjí projekty, o nichž se vám ani nesnilo. A jestli ano, doufejme, že ne v nočních můrách.

 

Související