Bývalý technik CIA Edward Snowden, který svět informoval o tajném sledování objednaném americkou vládou, v neděli přiletěl z Hongkongu do Moskvy, kde přenocoval na letišti. Ze Šeremetěvova má ještě v pondělí odletět pryč – pravděpodobně na Kubu a později možná ještě s dalšími zastávkami do Ekvádoru.

Ekvádorská vláda nyní zkoumá Snowdenovu žádost o udělení politického azylu. Obvinění ze špionáže a vlastizrady, která proti Snowdenovi vznáší Washington, zpochybňuje. Ministr zahraničí Ricardo Patiňo je dokonce označil za "porušení práv celého lidstva".

Jak Patiňo přiznal, Ekvádor je v kontaktu s ruskou stranou, která údajně zajišťuje přesun Snowdena do Latinské Ameriky. Kde přesně se nyní whistleblower nachází a kam míří, ale neprozradil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.