Dvacet centimů stačilo k tomu, aby Brazílie ve světě přišla o obraz dynamické země se slibnou budoucností a harmonickými společenskými vztahy. Když se úřady rozhodly na začátku června zdražit jízdné v MHD z 3 na 3,20 realu (z 26 na 28 korun), asi si nedokázaly představit, jaký "šok" bude následovat.

Společenská nespokojenost narostla do podoby obrovských demonstrací a protesty se rozšířily do stovky měst. Po jízdném se katalyzátorem manifestací stal i připravovaný světový šampionát ve fotbale, který bude zemi stát odhadem až 14 miliard dolarů a které by demonstranti viděli raději jinde.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.