Norský Telenor a katarská společnost Ooredoo získali licenci na zajišťování telekomunikačních služeb v Barmě. Kontrakt tak otvírá brány jednoho z posledních nevyužitých telekomunikačních trhů na světě.

Zatím si v Barmě mobilní telefon a volání může dovolit jen hrstka lidí. Podle odhadů že z 60 milionů lidí žijících v Barmě má mobilní telefon jen 9 procent.

Úspěšné firmy tak nečeká lehký úkol: do pěti let budou muset zajišťovat hlasové služby v 75 procentech země, datový servis na polovině barmského území.

"Těšíme se, že s vládou i lidmi rozvineme telekomunikační odvětví v zemi. Odvětví, které bude hrát klíčovou roli v dalším sociálním i ekonomickém vývoji Barmy," řekl ředitel asijského Telenoru Sigve Brekke.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.