Edward Snowden požádal v neděli v Rusku o politický azyl. "Aby tu ale mohl zůstat, musí zastavit svou činnost zaměřenou na to, aby způsobil škody našim americkým partnerům. Jakkoliv to zní z mých úst podivně," uvedl Putin a dodal, že Rusko nikdy nikoho nevydalo a vydávat se nechystá.

Rusko dosud dávalo od Snowdenovy kauzy fakticky ruce pryč. Prchající Američan se už devět dní nachází v moskevském letištním tranzitu a formálně na území Ruska nevkročil. Sám Putin dal minulý týden najevo, že Snowden není příliš zajímavý ani pro ruské zpravodajské služby. Vůči důrazným výzvám Washingtonu ke Snowdenově vydání ale Moskva zůstávala hluchá.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.