Vážný zdravotní stav bývalého jihoafrického prezidenta Nelsona Mandely vyvolal značný zájem o život nejslavnějšího bojovníka proti apartheidu a z místních obchodů lidé skupují cokoli, co muže známého jako "Madiba" připomíná - od knih přes trička až po cokoli dalšího, píše agentura AFP.

Všechna knihkupectví napříč Jihoafrickou republikou znepokojenou Mandelovým stavem vyčlenila speciální stojany jen na knihy o Mandelovi a od Mandely. Knihkupectví Exclusive Books v Johannesburgu jich má nejméně 26 od jeho autobiografie přes sbírky projevů až po citáty a fotografické publikace.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.