Bolivijský prezident se večer vydal z moskevského jednání zpět do La Pazu. Evropské státy ale pro prezidentský letoun zrušily povolení k přeletu nad svými územími, a Evo Morales tak musel strávit noc ve Vídni. Do vlasti mohl odletět až ve středu před polednem. Důvodem mezipřistání nebyly technické potíže, ale podezření, že je na palubě Američan Edward Snowden.

Podezření se ale nakonec nepotvrdilo a Bolívie zuří. Krátce po přistání prezidenta v Rakousku vystoupil za doprovodu celého kabinetu viceprezident Álvaro García Linera a v dramatickém projevu označil nucenou Moralesovu zastávku za „únos“.

"Prezident Evo Morales, prezident Bolivijců, byl právě dnes v Evropě unesen. Chceme všem lidem ve světě říct, že prezidenta Moralese unesli imperialisté a je zadržován v Evropě. Jedná se o únos, protože mu není umožněno přeletět evropský vzdušný prostor, aby se vrátil do vlasti," řekl na úřadu vlády Garicía.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.