Češi by se měli vyhýbat cestování na sever Egypta. S takovou výzvou přišlo ministerstvo zahraničí po několika dnech masových demonstrací v Káhiře i dalších městech. Černínský palác od středy nedoporučuje ani pobyt v letovisku Taba.

"Cestovní kanceláře sem zájezdy většinou nepořádají. Jde spíše o individuální turisty, kteří se zde pohybují bez ochrany," říká mluvčí ministerstva zahraničí Johana Grohová.

Nedokáže prý říct, kolik českých turistů teď v Egyptě je. "V databázi cestovatelů DROZD jich je nyní registrováno 63. Dalších 22 se jich do Egypta chystá. Jsou to ale individuální turisté, registrace do databáze je navíc dobrovolná," dodává. Těm, kteří se registrovali, posílá ministerstvo SMS zprávu, pokud hrozí nebezpečí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.