FIFA pozorně sleduje dění v Brazílii a zdá se, že se rozhodla vyjít fotbalovému národu vstříc. Vstupenky na 70 procent zápasů, které týmy odehrají v rámci fotbalového mistrovství světa, budou „nejlevnější v historii“ - tedy levnější než ty na předešlých mistrovstvích.

Co přesně to znamená, ale zatím není jasné. FIFA oznámí ceny vstupenek na jednotlivé zápasy, stadiony i místa až 19. července. Původně měla veřejnost ceny vstupenek už znát, FIFA se ale rozhodla, že s oznámením vyčká. Do světa zatím tedy pustila pouze informaci, že "budou levné". Podle oficiálního vyjádření tento odklad nijak nesouvisí s velkými demonstracemi v pořadatelské zemi, píše britský Guardian.

Turnaj odstartuje za rok, přinejmenším v Brazílii je ale už několik týdnů celospolečenským tématem. I nedělní vítězství domácích Brazilců na Poháru FIFA, který byl „generálkou“ na příští rok, totiž zastínily mohutné protesty.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.