Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy v pondělí pronesl řeč na mimořádném sjezdu své strany UMP (Union pour le mouvement populaire, Unie pro lidové hnutí). Jedná se o první politické vystoupení Sarkozyho od loňského května, kdy prohrál prezidentské volby s Françoisem Hollandem.

UMP se v současnosti potýká s finančními problémy, protože jí Ústavní rada odmítla vyplatit 11 milionů eur veřejné podpory za Sarkozyho prezidentskou kampaň z roku 2012.

Důvodem byly mimo jiné podle mínění rady příliš vysoké náklady na cestování po Francii, které se navíc odehrálo ještě předtím, než byl Sarkozy oficiálně oznámen jako prezidentský kandidát.

Šéf strany Jean-François Copé dokonce zavedl předplatné, prostřednictvím kterého mohou příznivci posílat peníze. Straně totiž reálně hrozí bankrot.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.