Bývalý technik amerických tajných služeb Edward Snowden přijal venezuelskou nabídku azylu. Podle tiskových agentur to oznámil šéf zahraničního výboru ruské dolní sněmovny Alexej Puškov.

Informaci zatím Snowdenovo okolí, Venezuela ani Rusko nepotvrdilo. Podle zahraničních médií se informace nejprve objevila na twitterovém účtu ruského politika, po několika minutách ale zmizela. S Puškovem se zatím médiím nepodařilo spojit, aby informaci potvrdil, píše Russia Today.

Ve Snowdenově aféře nicméně tento politik funguje jako styčný bod mezi Kremlem a veřejností. Všechny novináře nyní prý odkazuje na jeden z ruských zpravodajských serverů, který informaci založenou na jeho zprávě na Twitteru přinesl jako první.

Smazaný tweet ruského politika:

Američan obviněný USA ze špionáže přebývá v tranzitním prostoru moskevského letiště a o azyl požádal ve více než dvou desítkách zemí. Pokud by si Snowden nakonec vybral Venezuelu, nejednalo by se o příliš překvapivé rozhodnutí. Venezuela už dříve s poskytnutím azylu Američanovi obviněnému ze špionáže v zásadě souhlasila, oficiální rozhodnutí učinila v sobotu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.