Před třemi lety sestavila jedna z dokumentárních televizních stanic žebříček těch nejextrémnějších a potenciálně nejnebezpečnějších letišť světa. Všechny spojuje buď neobvyklé umístění nebo konstrukce přistávací dráhy, které zvyšují riziko nehod s fatálními následky.

10. Mezinárodní letiště San Diego, Kalifornie, USA

Největší hrozbu pro piloty i pasažéry představují výškové budovy v jeho těsné blízkosti. Zároveň se jedná o druhé nejvytíženější letiště světa disponující pouze jedinou přistávací i vzletovou dráhou. V průměru odbaví asi 50 000 cestujících denně.San Diego

9.Funchal, Madeira, Portugalsko

V prostorách letiště se vyskytují turbulence a permanentně hrozí střety s ptáky. Runway musela být kvůli bezpečnosti v roce 2000 prodloužena železobetonovou mostní konstrukcí směrem do moře. Při závěrečném klesání je totiž nezbytné vyhnout se části města. Povolení k přistání proto dostanou pouze speciálně vycvičení piloti.

Madeira

8. Regionální letiště Eagle Vail, Colorado, USA

Bezprostřední okolí letiště je obklopeno hornatým terénem, který způsobuje potíže zejména při odletech. Vzhledem k nadmořské výšce dva kilometry je však největším problémem horské počasí a jeho častá proměnlivost.

Eagle Vail
Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.