Začátek ramadánu, nejvýznamnějšího muslimského svátku, není ve většině zemí stanoven astronomickým propočtem, ale určuje se podle okamžiku, kdy je na večerní obloze spatřen srpek nového měsíce. To ale v praxi přináší zmatky.

Zahájení ramadánu bylo chaotické ve Francii, kde rada muslimského vyznání (CFCM) nejprve vyhlásila zahájení půstu spojeného s ramadánem od úterního úsvitu.

Muslimové počítali s tím, že se od rána začnou postit, jenže když v noci na úterý nenašli na obloze srpek nového měsíce, mnozí z nich neskrývali své rozpaky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.