Ahmed Samir Assem byl jedním z 51 osob, které v pondělí zahynuly při přestřelce mezi egyptskými vojáky a davem shromážděným před budovou Republikánské gardy v Káhiře. Assem byl přímo na místě, když se stoupenci prezidenta Mursího sešli k ranní modlitbě. Podle nich šlo o poklidný protest, zatímco armáda tvrdí, že se demonstranti pokoušeli vtrhnout do budovy.

Assemem pořízené video zachycuje egyptského vojáka, jak střílí ze střechy budovy, v níž je údajně zadržován svržený prezident Mursí. Několikrát vystřelil, než se jeho zbraň obrátila a zamířila přímo do objektivu fotoaparátu. Zde záznam končí a ve stejnou chvíli vyhasíná život Ahmeda Samira Assema. Šestadvacetiletý fotograf pracoval pro Al-Horia Wa Al-Adala, oficiální list Strany svobody a spravedlnosti, která je politickou odnoží islamistického hnutí Muslimské bratrstvo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.