Hlavní podezřelý v případu bombového útoku na bostonském maratonu Džochar Carnajev stanul ve středu před soudem. Čelí obvinění ze třiceti trestných činů. Od teroristického útoku, který byl prvním podobným činem na území USA od tragédie z 11. září 2001, uplynuly už tři měsíce. Co se v dubnu stalo, a co od té doby zjistili vyšetřovatelé?

1. Co se v Bostonu stalo?

V Bostonu se 15. dubna konal 117. ročník největšího maratonu na světě. Zhruba dvě hodiny poté, co vítěz proběhl cílovou páskou, došlo v jeho cíli ke dvěma explozím. Nálože byly ukryty v odpadkových koších poblíž trasy závodu. Exploze zabily tři lidi včetně osmiletého chlapce a dalších 264 lidí zranily.

V následujících dnech FBI zveřejnila fotografie dvou mužů podezřelých ze spáchání atentátu. Jednalo se o bratry Džochara a Tamerlana Carnajevovy. Podezřelí na útěku později zavraždili člena ostrahy Massachusettského technologického institutu v Cambridgi. Při policejní přestřelce byl starší bratr zabit. Mladšího bratra Džochara dopadli 19. dubna skrývajícího se na lodi se střelným zraněním.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.