V Japonsku dokončili první fázi výstavby největší plovoucí větrné elektrárny světa. K břehům japonské Fukušimy byla minulý pátek z Tokia po moři dopravena první obří turbína. Její sloup měří zhruba 200 metrů a do roku 2015 by se k nim měly připojit dva další.

Two more 7 megawatt turbines are to join these either next year or in 2015 and will eventually be capable of generating 16 megawatts of power. - See more at: http://www.ntd.tv/en/news/world/asia-pacific/20130712/80094-japan-deploys-floating-wind-farm-to-fukushima.html#sthash.6I8WIJZf.dpuf

 

 

Větrný park má být do provozu uveden už v říjnu. Nachází se asi 20 kilometrů od pobřeží v hloubce zhruba 120 metrů.

Prefektura Fukušima chce do 25 let závislost na jaderné energii plně nahradit obnovitelnými zdroji.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.