Když má něco více než stoletou historii, sice si zaslouží úctu, ovšem nikoli zbožnost. A to i ve Velké Británii, kde tradiční hodnoty platí. Někteří britští politici se nezúčastní letošního golfového British Open proto, že diskriminuje ženy. Jejich rezistence míří na jedno z nejtradičnějších hostitelských míst slavného turnaje, slovutný Muirfield, který je přísně pánský.

Zdejší hřiště má ve správě The Honourable Company of Edinburgh Golfers, dle dochovaných zpráv nejstarší golfový klub světa, jehož kořeny sahají do roku 1744. The Open Championship, jak zní oficiální název nadcházejícího turnaje, se hraje od roku 1860 a na Muirfield se podíval poprvé v roce 1892. Letos se tu uskuteční po šestnácté.

V článku se dále dozvíte

  • Dokud tradiční skotské golfové kluby nezačnou přijímat ženské členky, britští a skotští politici budou odmítat pozvánky na British Open. To se letos koná v ryze pánském Muirfieldu a pořadatelé z řídicí organizace Royal & Ancient za to čelí kritice. Nátlak na kluby je však podle výkonného ředitele nemožný.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.