Proč u porodu nemuseli být budoucí otcové, ale přítomnost ministrů vnitra byla nutností? Která královna jako první použila při porodu anestetikum? A kdy se královské děti přestaly rodit v domácím zázemí? Na tyto otázky připravil odpovědi server CNN.

U porodu býval přítomen ministr vnitra

Tento postup začal v roce 1688, kdy desítky úředníků sledovaly porod manželky Jakuba II. Skotové totiž věřili, že žena nebyla skutečně těhotná, a že dítě mělo být do místnosti propašováno v toaletní míse.

Tradice pak pokračovala až do 20. století. Ministr vnitra kontroloval, zda při porodu nedošlo k záměně dítěte. Naposledy byl ministr přítomen u porodu princezny Alexandry, sestřenice královny Alžběty, v roce 1936. Praxe skončila těsně před narozením prince Charlese v roce 1948.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.