V padesátých letech minulého století Detroit zažíval zlatou éru. Přijížděli sem lidé z celé země, aby dostali práci ve vzkvétajícím Fordu nebo Chrysleru, tehdy jednadvacetiletý Elvis Presley v místním Fox Theater rozbouřil nadšené publikum a mluvilo se o něm jako o místě, kde se skutečně zrodil "americký sen".

Po krizi automobilového průmyslu a nepokojích, během kterých vyšly do ulic tisíce nespokojených a naštvaných Američanů, z původní slávy města nezůstalo téměř nic. Továrny začaly propouštět ve velkém a lidé odcházeli hledat štěstí jinam.

Nyní, o více než 60 let později, město s dluhem zhruba 18,5 miliardy dolarů vyhlásilo bankrot. Detroit je přitom místem, které se nesmazatelně zapsalo do americké historie.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.