Při útoku neznámých ozbrojenců na káhirský pochod přívrženců sesazeného egyptského prezidenta Muhammada Mursího zahynuli dva lidé. Podle agentury DPA to tvrdí Muslimského bratrstvo, z jehož řad islamistický prezident vzešel. Egyptské úřady nicméně zprávu prozatím nepotvrdily.

Muslimské bratrstvo z incidentu, při kterém se účastníci pochodu údajně ocitli pod palbou ze střechy, obvinilo policisty v civilu.

Násilí během protestních akcí si od pondělka v Káhiře vyžádalo nejméně jedenáct mrtvých. Pokud se zpráva o nových dvou obětech potvrdí, bilance se opět zvýší.

Násilnosti se v noci na středu nevyhnuly ani dalším egyptským městům. V ponilském městě Mansúra, které se nachází severně od Káhiry, explodovala v úterý pozdě v noci bomba před policejní strážnicí.

Podle listu Al-Ahrám jeden člověk zahynul a dalších 19 utrpělo zranění.

Bezpečnostní jednotky uvedly, že nálož na stanici útočníci podle všeho hodili. Jeden z prezidentových poradců hovořil o "teroristickém činu".

Bratrstvo již od svržení Mursího na počátku července obviňuje armádu z vojenského puče a vytrvale žádá návrat prezidenta do funkce. Mursího ale armáda nadále drží na neznámém místě a prozatímní prezident země Adlí Mansúr pracuje na sestavení nové vlády.

Účast v ní islamisté odmítají a denně v ulicích Káhiry a dalších měst proti novému politickému pořádku demonstrují.

Související