George Bush starší si nechal oholit vlasy ve snaze podpořit chlapce nemocného leukemií. Devětaosmdesátiletý bývalý americký prezident se nechal s chlapcem, který je synem jednoho z členů jeho ochranky, vyfotografovat.

Dvouletý Patrick podstupuje léčbu leukemie, jejímž vedlejším účinkem je ztráta vlasů.

Bush se k neobvyklé formě podpory nemocného dítěte odhodlal tento týden. Ještě před ním si nechali vlasy oholit v solidaritě s kolegovým synem ostatní členové Bushova bezpečnostního týmu.

V případě exprezidenta jde také o připomínku osobní tragédie – před 60 lety mu totiž zemřela na leukemii čtyřletá dcera Robin.

Jeho vnučka Jenna Bush Hagerová dala na Twitter ve čtvrtek ráno fotku už ostříhaného dědečka s poznámkou: Nejslušnější člověk, jakého znám:

Bushova ochranka založila webovou stránku ve snaze získat prostředky na další Patrickovu léčbu.

George Bush starší byl americkým prezidentem v letech 1989 až 1993. V poslední době se potýká se zdravotními problémy - v lednu byl propuštěn z nemocnice, kde strávil kvůli léčbě bronchitidy dva měsíce.

Americká média ho často zmiňují v souvislosti s jeho zálibou v nošení barevných ponožek, které si bere i na všechny oficiální události. Na slavnostní otevření knihovny a politického institutu s názvem Prezidentské středisko George Bushe si například vzal růžové ponožky s jemným vzorkem a v den svých 89. narozenin oblékl ponožky se znakem Supermana.

Bývalý prezident George H. W. Bush s chlapcem trpícím leukémií
Související