Na stránkách aukčního serveru eBay se objevil Schindlerův seznam. Prodejce ho nabízí za cenu tří milionů dolarů (v přepočtu přes 58,9 milionu korun). Dražba potrvá až do 28. července, skončí přesně v 18 hodin a 30 vteřin pacifického času.

Jde o originální dokument, který je na celém trhu dostupný jako jediný. Patří rodině Schindlerova účetního Itzhaka Sterna, další tři známé spisy jsou uloženy ve veřejných sbírkách.

"Nezmeškejte svou šanci vlastnit kousek historie, která mnohé inspirovala a naučila se, že i jednotlivec se může postavit velkému nebezpečí," píše v popisu předmětu prodávající Gazin Auctions.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.