Američan Ariel Castro, který čelil obvinění z únosu, vraždy a opakovaného znásilňování tří žen, přistoupil na dohodu ohledně své viny a trestu.

K činům se třiapadesátiletý muž z Clevelandu přiznal a souhlasil s doživotním vězením bez možnosti podmínečného propuštění.

Na druhé straně prokurátoři státu Ohio nebudou pro Castra, bývalého řidiče školního autobusu, požadovat trest smrti. Castrova obžaloba má 977 bodů, včetně únosů žen, jejich znásilnění, držení v zajetí a brutálního týrání.

Souhlas Castra s dohodou znamená, že osvobozené ženy Amanda Berryová, Gina DeJesusová a Michelle Knightová nebudou muset svědčit o letech strávených v Castrově zajetí.

Ariel Castro unesl tři Američanky v letech 2002 až 2004, když jim bylo 14, 16 respektive 20 let. Znásilňoval je a trýznil ve sklepních prostorách svého domu v Ohiu.

Jedna z nich před šesti lety porodila Castrovi dceru a další údajně mnohokrát nuceně potratila. Castro byl odhalen až začátkem letošního května, kdy se jedné z unesených žen podařilo utéci.

Fond určený na pomoc návratu obětí do normálního života shromáždil již přes milion dolarů.

Související