Podnikatel Andrej Babiš nalije do své druhé největší chemičky Duslo Šala půl miliardy korun, aby zvýšila o polovinu produkci močoviny.

"Rozšiřujeme, protože umíme prodat větší množství močoviny, než kolik jsme schopni vyrobit," řekl HN Petr Cingr, šéf chemické divize Agrofertu.

Nyní Agrofert podepsal se společností Chemoprojekt jeden z kontraktů na rozšíření Dusla - za zhruba 15 milionů eur (390 milionů korun). "Hodnota se skládá z vypracování projektu, dodávek a montáže včetně najetí a garanční zkoušky," řekl HN šéf Chemoprojektu Tomáš Plachý starší.

"Investice do močoviny se skládá z více kontraktů, celková suma modernizace se pohybuje okolo dvaceti milionů eur," uvedl Cingr. V přepočtu by modernizace měla vyjít na půl miliardy korun. Od podzimu příštího roku má chemička vyrábět denně 900 tun močoviny, nyní je to 600 tun. "Tunu prodáváme zhruba mezi devíti a desíti tisíci korun," uvedl Cingr. Denně tak tržby jen za močovinu, která se na zisku Dusla podílí zhruba patnácti procenty, mohou dosáhnout devíti milionů korun.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru