Byl obyčejný srpnový den a skupina patnácti mužů se navždy zapsala do dějin Velké Británie. Osmého srpna totiž přepadli královský poštovní vlak na trase Glasgow-Londýn, který převážel obrovskou sumu peněz. Lupičům se podařilo uloupit 2,6 milionů liber. Pro představu - v dnešních hodnotách by šlo o 30 milionů liber.

Velká vlaková loupež inspirovala mnoho filmařů, i zlodějů-epigonů a gangsterů. Sám Biggs k 50. výročí loupeže vydává "knihopis" The Great Train Robbery 50th Anniversary: 1963-2013, kde vypráví "pravdivý" příběh zločinu století.

V této knize mimo jiné píše: "Bylo řečeno mnoha lidmi, kteří mě neznají - a ani mě nikdy osobně nepotkali - že nemám žádné svědomí, ale samozřejmě to není pravda." Zda je tato věta osobní formou jeho omluvy za spáchané zločiny, ví nejspíš jen on sám.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.