Muzeum Andyho Warhola v Pittsburghu pro zesnulého umělce přesto připravilo jedinečný dárek. V úterý přesně o půlnoci, v den, kdy by Warhol oslavil 85. narozeniny, spustilo přímý přenos od jeho hrobu. Jeho fanoušci tak mohou sledovat pokládání květin k náhrobnímu kameni i narozeninové balónky, které mu tam někdo přinesl.

Sám Warhol přitom nestál ani o to, aby byl jeho hrob označený jménem. "Nikdy jsem nechápal, proč, když zemřete, nemůžete prostě jen tak zmizet a všechno by plynulo dál stejně jako předtím, jen vy byste tam prostě už nebyli," pronesl ještě před svou smrtí.

"Žádný epitaf nebo jméno," dodal tehdy s tím, že jediné, co by chtěl, by bylo, aby do kamene bylo vypsáno slovo Figment (v překladu "výmysl" nebo "výplod").

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.