Populace na Blízkém východě rychle tloustne. Nejmarkantněji se tento fenomén projevuje ve Spojených arabských emirátech, kde vysoká životní úroveň obyvatel a neomezený přístup k nezdravým potravinám zvyšuje riziko obezity a nemocí s ní spojených.

Také sport zde není na prvním místě. Díky levným pohonným hmotám i zálibě v luxusu zde autem jezdí doslova každý a své vozy si berou i na opravdu krátké vyjížďky po městě.

Rizikové chování se paradoxně projevuje i během postního měsíce ramadánu, kdy v denních hodinách platí přísný půst. Většina muslimů pak v nočních hodinách konzumuje ve velkém tučné a na cukr bohaté tradiční pokrmy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.