Když v Petrohradě se svým koncertem vystoupila Madonna, místní obyvatelé na ní za pár týdnů chtěli vysoudit 333 milionů rublů. Prý jim svými gesty na obranu gayů a leseb způsobila morální újmu. Před několika měsíci se do boje s propagací homosexuality naplno pustil i Kreml.

Tradiční sexuální vztah je podle schváleného zákona vztah muže a ženy. O těch netradičních se nesmí psát a zákaz platí i pro pózování se symbolickou duhovou vlajkou. Kdo to poruší, čeká ho pokuta. Pokud to bude cizinec, může být vyhoštěn.

Mnoho homosexuálů kvůli obavám z odsouzení, negativním reakcím i kvůli svým rodinám proto zůstává "v utajení". Jedním z nich je i osmatřicetiletý manažer z jedné nadnárodní společnosti sídlící v Moskvě, který si nechává říkat "Bearmz".

"Kdybych přiznal, že jsem gay, zcela určitě by to negativně ovlivnilo celou mou kariéru," připouští v rozhovoru pro IHNED.cz.

Ruská vláda v uplynulých měsících zpřísnila tresty za propagaci homosexuality. Západní média ve stejné chvíli informují o pořádání akcí namířených proti gayům. Jak vlastně vypadá život homosexuálů v Rusku?

V první řadě je potřeba říct, že nic jako gay komunita v Rusku neexistuje. Samozřejmě, jsou u nás gayové a lesby, ale nemáme tu žádné veřejné organizace pořádající akce nebo setkání. Nejrůznější party a večírky v klubech jsou roztříštěné a nikdo je centrálně neorganizuje.

Není tak nic jako život komunity gayů, ale jen život jednotlivců, párů nebo malých skupinek gayů, kteří v omezeném počtu klubů, saun a barů hledají nějakou spřízněnou duši. Hodně nám při tom pomáhá internet.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.