Napětí na Gibraltaru se v posledních dnech stupňuje. Španělská vláda uvažuje o zpoplatnění přechodu španělsko-gibraltarské hranice 50 eury a platit by ho museli všichni, kteří hranici překročí. Včetně těch, kteří tudy musí chodit do práce.

Zároveň se uvažuje o uzavření vzdušného prostoru nad Gibraltarem a o zvýšení kontroly daní všech obyvatel Gibraltaru, kteří vlastní nemovitost na území Španělska.

Spor se vyhrotil pokládáním betonových kvádrů do moře, aby tak vytvořily umělý ostrov. Ten měl podle gibraltarské vlády pomoci populaci ryb, kterých ubývá. Španělé ale tvrdí, že jim to ztěžuje rybolov, čímž se prý porušují evropská pravidla týkající se volného pohybu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.