Americký soud přikázal rodičům sedmiměsíčního syna, kteří mu dali křestní jméno Messiah (Mesiáš), aby dítě přejmenovali na Martina.

Podle soudkyně ve státě Tennessee na jihu USA je Mesiáš jméno, které přísluší pouze Ježíši Kristu. Matka se hodlá odvolat, napsala agentura Reuters.

Rodiče malého chlapce se na soud původně obrátili kvůli změně příjmení svého syna Messiahe DeShawna Martina, soudkyně je ale překvapila, když nařídila změnit i jeho křestní jméno na nařídila, aby se jmenoval Martin DeShawn McCullough.

Podle ní by mohlo dítěti způsobovat problémy, protože bude vyrůstat v komunitě, kde převažují věřící křesťané.

Titul Ježíše Krista

"Mohlo by to přinést konflikty s mnoha lidmi," uvedla. "Slovo messiah (mesiáš) je titul a tento titul může nést jediná osoba, tou osobou je Ježíš Kristus," dodala.

Matka dítěte si ale myslí, že soudkyně udělala chybu, když jí nařídila změnit jméno kvůli vlastnímu náboženskému přesvědčení. Jméno si prý nevybrala kvůli významu, ale čistě kvůli zvukomalebnosti.

Ve Spojených státech rodiče jen za minulý rok dali jméno Messiah svým potomkům v 762 případech. Jejich počet podle stanice BBC stále roste. V současnosti je na 387. místě nejpoužívanějších jmen. Ještě v roce 2011 přitom bylo na 633. místě.

Související